Get Adobe Flash player

Uruchamianie Hyper-V na stacji z 8 korowym procesorem AMD FX-8150 na płycie GA-970A-DS3

Po standardowej instalacj serwera Windows 2008 R2 na komputerze z procesorem  AMD obsługującym funkcję AVX   i uruchomieniu na nim roli Hyper-V nie można uruchomić maszyny wirtualnej.

Płyta główna GA-970A-DS3

Procesor: AMD FX

Pojawiają się błędy :

14098 Hyper-V-VMMS Sterownik „Funkcja hypervisor” wymagany przez usługę zarządzania maszynami wirtualnymi nie jest zainstalowany lub jest wyłączony. Sprawdź ustawienia lub spróbuj ponownie zainstalować rolę Hyper-V.

3112 Hyper-V-Worker Nie można uruchomić maszyny wirtualnej, ponieważ funkcja hypervisor nie jest uruchomiona. W celu rozwiązania problemu można wykonać następujące czynności: 1) Sprawdź, czy procesor komputera fizycznego ma obsługiwaną wersję wirtualizacji wspomaganej sprzętowo. 2) Sprawdź, czy w systemie BIOS komputera fizycznego włączono wirtualizację wspomaganą sprzętowo i sprzętowe zapobieganie wykonywaniu danych. (Jeśli jedno z tych ustawień zostanie zmodyfikowane w systemie BIOS, należy wyłączyć zasilanie komputera fizycznego, a następnie włączyć je ponownie. Zresetowanie komputera fizycznego nie wystarczy). 3) Jeśli zostały wprowadzone zmiany w magazynie danych konfiguracji rozruchu, przejrzyj te zmiany i sprawdź, czy skonfigurowano automatyczne uruchamianie funkcji hypervisor.

3040 Hyper-V-Worker Nie można zainicjować maszyny wirtualnej

12030 Hyper-V-Worker Nie można uruchomić maszyny wirtualnej…….

Jest to błąd systemu Windows 2008 R2 z SP1 – system Windows Server 2008 R2 z dodatkiem SP1 nie obsługuje funkcji AVX na procesorach AMD.

hotfix:  Microsoft udostępnia poprawkę http://support.microsoft.com/hotfix/KBHotfix.aspx?kbnum=2568088&kbln=pl

Dodatkowe informacje : opis problemu  znajduje się w NB Microsoft artykuł:  2568088

Dodaj komentarz